Strider ir balansa velosipēds bērniem no 1.5 gadu vecuma.
Tas ir viegls, ērts un pielāgojams bērna augumam, lai mācīšanās braukt ar velosipēdu un katrs brauciens ir patīkams un komfortabls. Pirmo Strider savam divus gadus vecajam dēlam uztaisīja Rajens MakFarlands /Ryan McFarland/. Rayens ir kaislīgs MTB un motobraucējs ar bagātu zināšanu mantojumu par motobraukšanu un riteņbraukšanu no sava tēva, kuram piederēja motoveikals.

Lai labi brauktu ar velosipēdu vai motociklu, ir jābūt labai līdzsvara izjūtai un koordinācijai – ar trīsriteni vai velosipēdu ar palīgriteņiem nevienu no šīm pamata prasmēm bērns nevar apgūt. Tādēļ Rajens MakFarlands /Ryan McFarland/ neapstājās pie viena balansa velosipēda radīšanas savam dēlam, bet 2007. gada 9. janvārī Amerikā, Dienviddakotā nodibināja uzņēmumu “Strider Sports International, Inc.”, kas ražo balansa velosipēdus Strider. Strider zīmols šobrīd ir plaši atpazīstams Amerikā, Āzijā un Eiropā.

Ikdienā ir dzirdēti dažādi apzīmējumi šiem velosipēdiem bez pedāļiem – balansa velosipēds, līdzsvara velosipēds, skrejritenis. Latvijā balansa velosipēdu popularitāte aug ar katru gadu. Vecāki arvien vairāk apzinās līdzsvara un koordinācijas lomu bērna vispārējai fiziskai attīstībai. Strider ir velosipēds, kurš ir radīts tieši bērniem, ņemot vērā gan maza bērna augumu, gan psihoemocionālo attīstību.

Strider balansa velosipēds ir:

  • viegls – lai bērns ar to varētu braukt bez pieaugušā palīdzības;
  • vienkāršs – lai bērns koncentrētos tikai uz braukšanu;
  • ērtas – lai bērnam braukšana būtu tik vienkārša kā rotaļāšanās;
  • pielāgojams – lai stūres un sēdekļa augstumu varētu pielāgot bērna augumam.

Strider zīmola balansa velosipēdi ir ieguvuši atzinību ne tikai no bērniem un viņu vecākiem, bet arī no vairākām starptautiskām organizācijām, ārstiem, vecāku biedrībām, skolām, skolām bērniem ar īpašām vajadzībām u.c..

Strider Sports International, Inc., ne tikai ražo balansa velosipēdus, bet arī visā pasaulē organizē aktīvus izklaides pasākumus, sacensības, mācību nodarbības, lai veicinātu aktīvu brīvā laika pavadīšanu bērniem jau no agra vecuma, lai bērnos attīstītu braukšanas prasmes, līdzsvara izjūtu un koordināciju jau no mazotnes. Lai izglītotu bērnu vecākus, veicinātu interesanti un aktīvi pavadīt brīvo laiku kopā ar ģimeni un draugiem.